C320C475K3N5TA91707301
- 型號描述:
4.7 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8L Radial
CAP CER 4.7UF 25V X8L RADIAL
- 型號:
- C320C475K3N5TA91707301
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Straight
- Features
- High Temperature
- Voltage - Rated
- 25V
- Package / Case
- Radial
- Temperature Coefficient
- X8L
- Size / Dimension
- 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- 0.100" (2.54mm)
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- 0.290" (7.36mm)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4.7 µF