C320C102K2G5TA
- 型號描述:
1000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
CAP CER 1000PF 10% 200V C0G RAD
- 型號:
- C320C102K2G5TA
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Straight
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 200V
- Package / Case
- Radial
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.100" (2.54mm)
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- 0.290" (7.36mm)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF