RP17-13RA-12SD(71)
- 型號描述:
12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
CONN RCPT FMALE 12POS SIL SOLDER
- 型號:
- RP17-13RA-12SD(71)
- 品牌:
- Hirose Electric Co Ltd
數量:
- Packaging
- Tray
- Features
- Connector Type
- Receptacle, Female Sockets
- Color
- Black
- Voltage Rating
- 100VAC, 140VDC
- Current Rating (Amps)
- 2A
- Mounting Type
- Panel Mount, Through Hole
- Shielding
- Number of Positions
- 12
- Orientation
- Keyed
- Shell Size - Insert
- 13
- Operating Temperature
- -10°C ~ 60°C