EMK063BBJ474MPLF
- 型號描述:
- 多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT
- 型號:
- EMK063BBJ474MPLF
- 品牌:
- FCL Components
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 16V
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- SMPS Filtering
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.015" (0.39mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.47 µF