2BZX84C27-AQ
型號描述:
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 27 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT-23-3
型號:
2BZX84C27-AQ
品牌:
Diotec Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
1 Pair Common Anode
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
27 V
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Grade
Automotive
Power - Max
300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 18.9 V