2BZX84C27-AQ
型號描述:
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 27 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)
穩壓二極管 Zener, SOT-23, 27V, 0.3W, 5%, AEC-Q101
型號:
2BZX84C27-AQ
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
27 V
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Grade
Automotive
Power - Max
300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 18.9 V