2BZX84C4V3
型號描述:
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 4.3 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)
穩壓二極管 Zener, SOT-23, 4.3V, 0.3W, 5%
型號:
2BZX84C4V3
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.3 V
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Power - Max
300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V