首頁 > CUI Inc.代理商 > PRC60W-110-S24
影像僅供參考,以產品規格為準
PRC60W-110-S24
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 2.5A 40V - 160V Input
DC/DC 轉換器 - 通孔 dc-dc, isolated, 60 W, 40 - 160 Vdc input, 24 Vdc, 2.5 A, single regulated output, DIP
型號:
PRC60W-110-S24
品牌:
CUI Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
18
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
40V
Voltage - Input (Max)
160V
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
2.5A
Power (Watts)
60 W
Voltage - Isolation
3 kV
Applications
ITE (Commercial), Railway
Features
Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency
90%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
6-DIP Module
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)