首頁 > CUI Inc.代理商 > PRC600-300-S48N
影像僅供參考,以產品規格為準
PRC600-300-S48N
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 48V 12.5A 180V - 400V Input
隔離式直流/直流轉換器 - 通孔式 dc-dc, isolated, 600 W, 180-425 Vdc input, 48 Vdc, 12.5 A, single regulated output, DIP, neg logic
型號:
PRC600-300-S48N
品牌:
CUI Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Box
Features
Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense
Package / Case
Full Brick
Size / Dimension
4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Mounting Type
Through Hole
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max)
400V
Approval Agency
CE, cURus, UKCA
Efficiency
91%
Current - Output (Max)
12.5A
Supplier Device Package
Full Brick
Voltage - Input (Min)
180V
Voltage - Output 1
48V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Control Features
Enable, Active Low
Grade
Power (Watts)
600 W
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
4.2 kV