0805CS-471XGRC
- 型號描述:
470 nH Unshielded Wirewound Inductor 250 mA 1.76Ohm Max 0805 (2012 Metric)
- 型號:
- 0805CS-471XGRC
- 品牌:
- COILCRAFT
- 交期:
- 7-12工作天
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Wirewound
- Material - Core
- Ceramic
- Inductance
- 470 nH
- Tolerance
- ±2%
- Current Rating (Amps)
- 250 mA
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 1.76Ohm Max
- Q @ Freq
- 33 @ 100MHz
- Frequency - Self Resonant
- 375MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 50 MHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Size / Dimension
- 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.060" (1.52mm)