首頁 > Bourns代理商 > SDR7030-2R2M
影像僅供參考,以產品規格為準
SDR7030-2R2M
型號描述:
功率電感器 - SMD 2.2uH 20% SMD 7030
型號:
SDR7030-2R2M
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
1500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
2.6 A
Current - Saturation (Isat)
3.2A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Q @ Freq
17 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant
80MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)
0.130" (3.30mm)