首頁 > Bourns代理商 > SDR1307-220ML
影像僅供參考,以產品規格為準
SDR1307-220ML
型號描述:
功率電感器 - SMD 22uH 20% SMD 1307
型號:
SDR1307-220ML
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
400
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
22 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
3.6 A
Current - Saturation (Isat)
6.5A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
47mOhm Max
Q @ Freq
40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
15MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max)
0.287" (7.30mm)