首頁 > Bourns代理商 > SDR1305-471K
影像僅供參考,以產品規格為準
SDR1305-471K
型號描述:
功率電感器 - SMD 470uH 10% SMD 1305
型號:
SDR1305-471K
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
600
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
470 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
670 mA
Current - Saturation (Isat)
700mA
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.15Ohm Max
Q @ Freq
14 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant
4MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)