首頁 > Bourns代理商 > SDR1105-180ML
影像僅供參考,以產品規格為準
SDR1105-180ML
型號描述:
功率電感器 - SMD 18uH 20% SMD 1105
型號:
SDR1105-180ML
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
800
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
18 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
3.3 A
Current - Saturation (Isat)
7A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
70mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)