首頁 > Bourns代理商 > SDR0604-150YL
影像僅供參考,以產品規格為準
SDR0604-150YL
型號描述:
功率電感器 - SMD 15uH 15% SMD 0604
型號:
SDR0604-150YL
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
400
起訂量:1 倍增量:1
Inductance
15 µH
Tolerance
±15%
Current Rating (Amps)
1.3 A
Current - Saturation (Isat)
1.6A
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
20MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)