首頁 > Bourns代理商 > SDR0604-100ML
影像僅供參考,以產品規格為準
SDR0604-100ML
型號描述:
10 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.45 A 100mOhm Max Nonstandard
型號:
SDR0604-100ML
品牌:
Bourns
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
477
起訂量:477 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
23MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
2A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
1.45 A