首頁 > Bourns代理商 > PF2472-430RF1
影像僅供參考,以產品規格為準
PF2472-430RF1
型號描述:
厚膜電阻器 - 透孔 PF2472 430 OHM 1%
型號:
PF2472-430RF1
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:200 倍增量:25
Resistance
430 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
100W
Composition
Thin Film
Features
Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
TO-247-2
Supplier Device Package
TO-247
Size / Dimension
0.630" L x 0.189" W (16.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)