首頁 > Bourns代理商 > PF2203-47RF1
影像僅供參考,以產品規格為準
PF2203-47RF1
型號描述:
厚膜電阻器 - 透孔 PF2203 47 OHM 1% 50PPM
型號:
PF2203-47RF1
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
47 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
35W
Composition
Thick Film
Features
Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
TO-220-2
Supplier Device Package
TO-220
Size / Dimension
0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)