PF-FB2-350
- 型號描述:
350A 800 VAC 800 VDC Fuse Cartridge Bolt Mount
FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 350A
- 型號:
- PF-FB2-350
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Mounting Type
- Bolt Mount
- Fuse Type
- Cartridge
- Current Rating (Amps)
- 350A
- Voltage Rating - AC
- 800 VAC
- Voltage Rating - DC
- 800 VDC
- Response Time
- Applications
- Semiconductors
- Features
- Class
- aR
- Approval Agency
- cURus
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 100kA AC, 50kA DC
- Package / Case
- Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
- Size / Dimension
- 1.386" Dia x 2.724" L (35.20mm x 69.20mm)