首頁 > Bourns代理商 > PF-FB2-350
影像僅供參考,以產品規格為準
PF-FB2-350
型號描述:
專用保險絲 POWrFuse BD 800Vac 800Vdc 350A
型號:
PF-FB2-350
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Bolt Mount
Fuse Type
Cartridge
Current Rating (Amps)
350A
Voltage Rating - AC
800 VAC
Voltage Rating - DC
800 VDC
Response Time
Applications
Semiconductors
Features
Class
aR
Approval Agency
cURus
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100kA AC, 50kA DC
Package / Case
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension
1.386" Dia x 2.724" L (35.20mm x 69.20mm)