CR2512AJW-510EAS
- 型號描述:
51 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
RESA-AS 2512 51R 5% 1W TC200
- 型號:
- CR2512AJW-510EAS
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2512
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 51 Ohms