首頁 > Bourns代理商 > CR2512AF/-1R00ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CR2512AF/-1R00ELF
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD ResA 2512 1R 1% 1W TC400
型號:
CR2512AF/-1R00ELF
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2512
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Resistance
1 Ohms