CR2512-JW-222ELF
- 型號描述:
2.2 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
RES SMD 2.2K OHM 5% 1W 2512
- 型號:
- CR2512-JW-222ELF
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Height - Seated (Max)
- 0.030" (0.75mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 2.2 kOhms