首頁 > Bourns Inc.代理商 > CR2512-FX-1500ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CR2512-FX-1500ELF
型號描述:
150 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
RES SMD 150 OHM 1% 1W 2512
型號:
CR2512-FX-1500ELF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±1%
Features
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2512
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Failure Rate
Resistance
150 Ohms