首頁 > Bourns Inc.代理商 > CR2010-JW-561ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CR2010-JW-561ELF
型號描述:
560 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
RES SMD 560 OHM 5% 1/2W 2010
型號:
CR2010-JW-561ELF
品牌:
Bourns Inc.
Resistance
560 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)