CR2010-JW-152ELF
- 型號描述:
1.5 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/2W 2010
- 型號:
- CR2010-JW-152ELF
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Resistance
- 1.5 kOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 2010 (5025 Metric)
- Supplier Device Package
- 2010
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)