CR2010-JW-102ELF
- 型號描述:
1 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
RES SMD 1K OHM 5% 1/2W 2010
- 型號:
- CR2010-JW-102ELF
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- 2010 (5025 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2010
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 1 kOhms