SDR-240-24
- 型號描述:
DIN Rail Power Supply 2 Output 24V 24V
AC/DC CONVERTER 2X24V 240W
- 型號:
- SDR-240-24
- 品牌:
- Antaira Technologies
- 1
- Packaging
- Box
- Power (Watts)
- 240W
- Features
- Adjustable Output, PFC, Universal Input
- Size / Dimension
- 4.47" L x 2.48" W x 4.93" H (113.5mm x 63.0mm x 125.2mm)
- Operating Temperature
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Applications
- Industrial, ITE (Commercial)
- Input Type
- AC or DC
- Approval Agency
- CB, CE, cURus, TUV
- Efficiency
- 94%
- Current - Output (Max)
- 10A
- Voltage - Output 1
- 24V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Number of Outputs
- 1
- Voltage - Isolation
- 3 kV
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- AC Voltage - Input
- 88 ~ 264 VAC
- DC Voltage - Input (Min)
- 124V
- DC Voltage - Input (Max)
- 370V