PD42-3-1241-TMCL
- 型號描述:
Bipolar Stepper Motor Hybrid Frame Size 17 200.0 Step 3 A 24VDC
步進馬達 PANdrive / Smart Stepper Motor, 24V, 0.4
- 型號:
- PD42-3-1241-TMCL
- 品牌:
- Analog Devices / Maxim Integrated
- 1
- Voltage - Rated
- 24VDC
- Current Rating (Amps)
- 3 A
- Steps per Revolution
- Accuracy
- ±5%
- Torque - Holding (oz-in / mNm)
- 56.66 / 400
- Size / Dimension
- Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm)
- Diameter - Shaft
- 0.197" (5.00mm)
- Length - Shaft and Bearing
- 0.945" (24.00mm)
- Mounting Hole Spacing
- 1.220" (31.00mm)
- Termination Style
- Wire Leads with Connector
- Operating Temperature
- -20°C ~ 50°C
- Coil Resistance
- 0.5 Ohms