首頁 > ADI Trinamic代理商 > PD42-1-1141
影像僅供參考,以產品規格為準
PD42-1-1141
型號描述:
Bipolar Stepper Motor Hybrid Frame Size 17 200.0 Step 2 A 24VDC
步進馬達 PANdrive/ Smart Stepper Motor, 24V/ 0.27
型號:
PD42-1-1141
品牌:
ADI Trinamic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Hybrid
Coil Type
Bipolar
Voltage - Rated
24VDC
Current Rating (Amps)
2 A
Steps per Revolution
200.0
Step Angle
1.8°
Accuracy
±5%
Torque - Holding (oz-in / mNm)
38.2 / 270
Size / Dimension
Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm)
NEMA Frame Size
17
Diameter - Shaft
0.197" (5.00mm)
Length - Shaft and Bearing
0.945" (24.00mm)