首頁 > ADI Trinamic代理商 > PD42-2-1140-TMCL
影像僅供參考,以產品規格為準
PD42-2-1140-TMCL
型號描述:
Bipolar Stepper Motor Hybrid Frame Size 17 200.0 Step 2 A 24VDC
步進馬達 PANdrive/ Smart Stepper Motor, 24V, 0.36
型號:
PD42-2-1140-TMCL
品牌:
ADI Trinamic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Case
Features
Integrated Controller, Flatted Shaft
Voltage - Rated
24VDC
Size / Dimension
Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm)
Type
Hybrid
Accuracy
±5%
Operating Temperature
Termination Style
Wire Leads with Connector
Step Angle
1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm)
51 / 360
Coil Type
Bipolar
Diameter - Shaft
0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing
Length - Shaft and Bearing
0.945" (24.00mm)
NEMA Frame Size
17
Current Rating (Amps)
2 A