SZBZX84C9V1ET3G
- 型號描述:
Zener Diode 9.1 V 225 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
DIODE ZENER 9.1V 225MW SOT23-3
- 型號:
- SZBZX84C9V1ET3G
- Tolerance
- ±5%
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 9.1 V
- Impedance (Max) (Zzt)
- 15 Ohms
- Power - Max
- 225 mW
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900 mV @ 10 mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 nA @ 6 V