SZBZX84C5V1ET3G
- 型號描述:
- 穩壓二極管 ZEN REG .225W 5.1V
- 型號:
- SZBZX84C5V1ET3G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 5.1 V
- Tolerance
- ±6%
- Power - Max
- 225 mW
- Impedance (Max) (Zzt)
- 60 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 2 µA @ 2 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900 mV @ 10 mA
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)