SZBZX84C4V3ET1G
- 型號描述:
Zener Diode 4.3 V 225 mW ±7% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
DIODE ZENER 4.3V 225MW SOT23-3
- 型號:
- SZBZX84C4V3ET1G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±7%
- Package / Case
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 4.3 V
- Impedance (Max) (Zzt)
- 90 Ohms
- Supplier Device Package
- SOT-23-3 (TO-236)
- Grade
- Automotive
- Power - Max
- 225 mW
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900 mV @ 10 mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 3 µA @ 1 V