SZBZX84C15LT1G
- 型號描述:
Zener Diode 15 V 250 mW ±6% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
DIODE ZENER 15V 250MW SOT23-3
- 型號:
- SZBZX84C15LT1G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±6%
- Package / Case
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 15 V
- Impedance (Max) (Zzt)
- 30 Ohms
- Supplier Device Package
- SOT-23-3 (TO-236)
- Grade
- Automotive
- Power - Max
- 250 mW
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900 mV @ 10 mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50 nA @ 10.5 V