NTMFS3D2N10MDT1G
- 型號描述:
N-Channel 100 V 19A (Ta), 142A (Tc) 2.8W (Ta), 155W (Tc) Surface Mount 5-DFN (5x6) (8-SOFL)
PTNG 100V LOW Q3.2MOHM N-FET, HE
- 型號:
- NTMFS3D2N10MDT1G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 19A (Ta), 142A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 6V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 3.5mOhm @ 50A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 316µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 71.3 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 3900 pF @ 50 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 2.8W (Ta), 155W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)