NTMC083NP10M5L
- 型號描述:
Mosfet Array 100V 2.9A (Ta), 4.1A (Tc), 2.4A (Ta), 3.3A (Tc) 1.6W (Ta), 3.1W (Tc) Surface Mount 8-SOIC
MOSFET N/P-CH 100V 2.9A 8SOIC
- 型號:
- NTMC083NP10M5L
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Configuration
- N and P-Channel
- FET Feature
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 2.9A (Ta), 4.1A (Tc), 2.4A (Ta), 3.3A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 83mOhm @ 1.5A, 10V, 131mOhm @ 1.5A, 10V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 5nC @ 10V, 8.4nC @ 10V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 222pF @ 50V, 525pF @ 50V
- Power - Max
- 1.6W (Ta), 3.1W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)