NLV74HC390ADR2G
- 型號描述:
Counter IC Counter, Decade 2 Element 4 Bit Negative Edge 16-SOIC
IC DECADE COUNTR DL 4BIT 16SOIC
- 型號:
- NLV74HC390ADR2G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Logic Type
- Counter, Decade
- Direction
- Number of Elements
- 2
- Number of Bits per Element
- 4
- 重置
- Asynchronous
- Timing
- Count Rate
- 50 MHz
- Trigger Type
- Negative Edge
- Voltage - Supply
- 2 V ~ 6 V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q100
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)