NCP781BMN150TAG
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA 6-DFN (3.3x3.3)
IC REG LINEAR 15V 100MA 6-DFN
- 型號:
- NCP781BMN150TAG
- 品牌:
- onsemi
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 6-VDFN Exposed Pad
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Current - Output
- 100mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration
- Positive
- Current - Quiescent (Iq)
- 55 µA
- Voltage - Input (Max)
- 150V
- Number of Regulators
- 1
- Supplier Device Package
- 6-DFN (3.3x3.3)
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 15V
- Control Features
- PSRR
- 83dB ~ 56dB (1kHz ~ 100kHz)
- Voltage Dropout (Max)
- 9.5V @ 100mA