NCP781BMN033TAG
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA 6-DFN (3.3x3.3)
LDO電壓穩壓器 150V 100MA VHV LDO ADJ 3
- 型號:
- NCP781BMN033TAG
- 品牌:
- onsemi
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- Output Configuration
- Positive
- Output Type
- Fixed
- Number of Regulators
- 1
- Voltage - Input (Max)
- 150V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.3V
- Voltage - Output (Max)
- Voltage Dropout (Max)
- 9.5V @ 100mA
- Current - Output
- 100mA
- Current - Quiescent (Iq)
- 55 µA
- Current - Supply (Max)
- 400 µA
- PSRR
- 83dB ~ 56dB (1kHz ~ 100kHz)
- Control Features
- Protection Features
- Over Temperature, Short Circuit
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)