首頁 > onsemi代理商 > NCP781BMN033TAG
影像僅供參考,以產品規格為準
NCP781BMN033TAG
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA 6-DFN (3.3x3.3)
型號:
NCP781BMN033TAG
品牌:
onsemi
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
150V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
9.5V @ 100mA
Current - Output
100mA
Current - Quiescent (Iq)
55 µA
Current - Supply (Max)
400 µA
PSRR
83dB ~ 56dB (1kHz ~ 100kHz)
Control Features
Protection Features
Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)