首頁 > onsemi代理商 > NCP730BMT1500TBG
影像僅供參考,以產品規格為準
NCP730BMT1500TBG
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA 6-WDFN (2x2)
LDO電壓穩壓器 150mA 38V 1uA IQ
型號:
NCP730BMT1500TBG
品牌:
onsemi
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
38V
Voltage - Output (Min/Fixed)
15V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.48V @ 150mA
Current - Output
150mA
Current - Quiescent (Iq)
3 µA
Current - Supply (Max)
450 µA
PSRR
80dB ~ 48dB (10Hz ~ 1MHz)
Control Features
Enable, Power Good, Soft Start
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)