NCP718ASN300T1G
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA TSOT-23-5
IC REG LINEAR 3V 300MA TSOT-23-5
- 型號:
- NCP718ASN300T1G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Current - Output
- 300mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration
- Positive
- Current - Quiescent (Iq)
- 8 µA
- Voltage - Input (Max)
- 24V
- Number of Regulators
- Supplier Device Package
- TSOT-23-5
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3V
- Control Features
- Soft Start
- PSRR
- 60dB (1kHz)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.465V @ 300mA