NCP156ABFCT100280T2G
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 500mA, 250mA 6-WLCSP (1.2x0.8)
- 型號:
- NCP156ABFCT100280T2G
- 品牌:
- onsemi
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 5
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 6-XFBGA, WLCSP
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Current - Output
- 500mA, 250mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration
- Positive
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Number of Regulators
- 2
- Supplier Device Package
- 6-WLCSP (1.2x0.8)
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1V, 2.8V
- Control Features
- Enable
- PSRR
- 70dB (1kHz), 92dB (1kHz)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.15V @ 500mA, 0.16V @ 250mA