NCP1050P136G
- 型號描述:
Converter Offline Flyback Topology 136kHz 7-PDIP
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
- 型號:
- NCP1050P136G
- 品牌:
- onsemi
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Output Isolation
- Isolated
- Internal Switch(s)
- Yes
- Voltage - Breakdown
- 700V
- Topology
- Flyback
- Voltage - Start Up
- 8.5 V
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 7.5V ~ 10V
- Duty Cycle
- 77%
- Frequency - Switching
- 136kHz
- Power (Watts)
- 40 W
- Fault Protection
- Current Limiting, Open Loop, Over Load, Over Temperature
- Control Features
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case
- 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads