FGH20N60SFDTU
- 型號描述:
- IGBT 600V 20A Field Stop
- 型號:
- FGH20N60SFDTU
- 品牌:
- onsemi / Fairchild
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 450
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- TO-247-3
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Input Type
- Standard
- Reverse Recovery Time (trr)
- 34 ns
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
- 2.8V @ 15V, 20A
- Supplier Device Package
- TO-247-3
- IGBT Type
- Field Stop
- Td (on/off) @ 25°C
- 13ns/90ns
- Switching Energy
- 370µJ (on), 160µJ (off)
- Test Condition
- 400V, 20A, 10Ohm, 15V
- Gate Charge
- 65 nC
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 40 A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 600 V
- Current - Collector Pulsed (Icm)
- 60 A
- Power - Max
- 165 W