首頁 > onsemi代理商 > ESD5Z12T1G
影像僅供參考,以產品規格為準
ESD5Z12T1G
型號描述:
25V Clamp 9.6A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523
型號:
ESD5Z12T1G
品牌:
onsemi
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:100 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
14.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
240W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
55pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)