ESD5Z12T1G
- 型號描述:
25V Clamp 9.6A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523
- 型號:
- ESD5Z12T1G
- 品牌:
- onsemi
- 交期:
- 10-18工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 14.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 25V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 9.6A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 240W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 55pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)