首頁 > Yageo代理商 > RT0805DRD0710KL
影像僅供參考,以產品規格為準
RT0805DRD0710KL
型號描述:
10 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
型號:
RT0805DRD0710KL
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:2273 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±0.5%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Failure Rate
Resistance
10 kOhms