首頁 > Yageo代理商 > RT0402BRD0718KL
影像僅供參考,以產品規格為準
RT0402BRD0718KL
型號描述:
18 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
型號:
RT0402BRD0718KL
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Failure Rate
Resistance
18 kOhms